Proces gojenia po operacji zaćmy

Operacja zaćmy to powszechny i skuteczny zabieg, mający na celu przywrócenie ostrości wzroku u osób z zaćmą. Kluczowe dla szybkiego powrotu do zdrowia i optymalnego widzenia są odpowiednie działania pooperacyjne i świadomość procesu gojenia. O czym powinni pamiętać pacjenci, którzy poddali się temu zabiegowi?

Continue Reading

Masaż na stres – z jakich masaży mogą korzystać osoby zestresowane?

Stres stał się stałym towarzyszem wielu osób w dzisiejszym świecie. Pęd życia, nadmierne obowiązki, wyzwania zawodowe i prywatne – wszystko to przyczynia się do wzrostu napięcia i poczucia przewlekłego zmęczenia. Na szczęście, jednym ze skutecznych sposobów walki ze stresem jest masaż. Masaż na stres – czyli jaki? Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów masaży, które doskonale radzą…

Continue Reading

Jakie są zalety masażu?

Masaż, znany ludzkości od tysięcy lat, jest jednym z najstarszych i najbardziej naturalnych sposobów leczenia ciała. Bez względu na technikę, masaż z pewnością jest nie tylko sposobem na relaks, ale także skuteczną metodą leczenia różnych schorzeń. W tym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącym z masażu.

Continue Reading

Czym różni się jaskra od zaćmy?

Zaćma i jaskra to dwie różne choroby oka. Obie mogą prowadzić do utraty wzroku i obie częściej występują u osób starszych. Różnią się jednak przyczynami, objawami, diagnozą i leczeniem. Poniżej opisujemy oba schorzenia i różnice jakie istnieją miedzy nimi .

Continue Reading

Udar mózgu a rehabilitacja – co warto wiedzieć?

Udar mózgu stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia człowieka. W trakcie udaru mają miejsce zaburzenia ukrwienia tkanki mózgowej, w rezultacie czego dochodzi do obumierania części ośrodkowego układu nerwowego. Na udar mózgu szczególnie narażone są osoby po 60 roku życia, nie oznacza to jednak, że nie doświadczają go osoby młodsze. To co jest kluczowe w przypadku udaru…

Continue Reading

Masaż Abhyanga – dla kogo?

Abhyanga jest masażem, u podstaw którego leży przekonanie, że nasz organizm może zdrowo funkcjonować tylko w sytuacji, gdy dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne współistnieją. Sam masaż  ma za zadanie pomóc w zachowaniu równowagi duchowo-fizycznej w naszym organizmie. Energia wraca do masowanej osoby a z organizmu usuwane są toksyny.

Continue Reading

Kiedy potrzebna jest rehabilitacja osób starszych?

Korzyści płynących z regularnej aktywności fizycznej w starszym wieku jest wiele. Zmniejszenie dolegliwości bólowych, łatwość samodzielnego przemieszczania się, niższe ryzyko upadku to tylko niektóre z pozytywnych efektów aktywności ruchowej. Rehabilitacja dla seniorów to doskonała okazja do aktywizacji osób w podeszłym wieku. Rehabilitacja osób starszych może uchronić seniorów przed powikłaniami wiążącymi się ze zbyt małą ilością…

Continue Reading

Discover ways to keep depression at bay

According to estimations, depression will be the most common condition in the world in the next few years. World Health Organization estimated that at least 264 million people worldwide suffer from this disease. It is worth remembering that depression, usually caused by external facotrs, in its clinical form has its origins in the nervous system….

Continue Reading